Biegi narciarskie: najlepsze miejsca w Polsce

Sport i ruch to jedna z najważniejszych dziedzin naszego życia. Niestety bardzo często pomijamy wszczepioną nam potrzebę aktywności. Zawsze jesteśmy zajęci, zapracowani, prowadzimy siedzący tryb życia i bardzo trudno jest nam znaleźć czas na zdrową, należytą dawkę ruchu. Szkoda, bo regularnie uprawiając sport doskonale wpływamy na nasze krążenie, na pracę układu sercowo – naczyniowego oraz dotleniamy mózg. Skutkiem tego poprawia się nasza wydolność, kondycja i ogólny stan zdrowia. Nieodłącznym tego rezultatem jest lepsze samopoczucie a nawet stan psychiczny. Trzeba przyznać, że najtrudniej jest zdobyć się na ruch zimą , kiedy to temperatura na zewnątrz spada, pojawia się śnieg a ciepła kołdra ciąży jak nigdy. Warto jednak zdobyć się na wysiłek – Twoje ciało i umysł na pewno Ci się odwdzięczą. W niniejszym artykule zachęcamy Cię do wybrania się na biegi narciarskie. Pozwól, że zaprezentujemy Ci najlepsze miejsca w Polsce.

Trasa biegowa pod Szczelińcem w Górach Stołowych, w Województwie Dolnośląskim. Niedaleko uzdrowiska Kudowa – Zdrój, w samym sercu malowniczego Parku Narodowego Gór Stołowych znajduje się urocza wieś – Karłów. Jest to zimowe centrum biegów narciarskich odwiedzane przez osoby lubujące się w pięknych widokach i przyjemnych trasach. Liczne trasy biegowe są dostosowane do potrzeb zarówno amatorów jak i zawodowców. Łączna długość tras wynosi 50 km.

Beskid Wyspowy w województwie Małopolskim. Gdy na wszystkich trasach biegowych zaczyna gościć wiosna, roztapia się śnieg i kurczą się możliwości narciarskie, Beskid Wyspowy to doskonałe miejsce na biegi narciarskie. Znajduje się on na wysokości 750-900 m n.p.m., górując nad beskidzkimi szczytami. Polecamy zwłaszcza Mogielnicę, nazywaną królową Beskidu Wyspowego. Swojej wysokości zawdzięcza fakt, że doskonałe warunki narciarskie utrzymują się tu aż do marca/kwietnia. Wielkim atutem jest fakt, że cała trasa narciarska jest niezwykle widokowa. Łączymy przyjemne z pożytecznym – uprawiamy biegi narciarskie i podziwiamy szczyty Beskidu Wyspowego. Spotkamy też wiele zwierząt. Łączna długość trasy wynosi 23 km.

Trasa Uroczysko Glinki w Supraślu na Podlasiu. Na Uroczysku Glinki czekają na nas rozmaite trasy o zróżnicowanej długości (pętla 1 km – żółta, pętla 2 km – czerwona, i pętla 5 km – niebieska). Mają one różne poziomach trudności. Jest to znana od lat piękna część Puszczy Knyszyńskiej, na skraju miasta Supraśl. Od wielu lat odbywają się tam biegi narciarskie i imprezy powiązane z biegami narciarskimi. Możemy też zdecydować się na trasę Supraśl – Cieliczanka – Supraśl (2,5 km + 2,5 km). Jest to ścieżka rowerowa, która zimą służy za trasę narciarską.

Podsupraski Back Country. Trasa wyznaczona jest na malowniczym paśmie wzgórz Puszczy Knyszyńskiej. Uprawiając biegi narciarskie w tym regionie mamy okazję podziwiać Krzemienne Góry w okolicach miasta Supraśla. Mamy możliwość regulowania długości trasy – od 2 do 9 kilometrów. Jeżeli poszukujesz emocjonujących zjazdów, ta trasa jest idealna dla Ciebie – znajdziesz tu podwyższenia nawet do 50 m. Trasa ta posiada wiele opcji do wyboru, ponieważ jeździ się tam głównie po leśnych kwadratach, po których łatwo jest się przemieszczać – dlatego też trasa ta jest doskonała zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych narciarzy. Podsupraski Back Country to doskonałe miejsce, by uprawiać biegi narciarskie i jednocześnie podziwiać naturę w jej najczystszej formie. Przy odrobinie szczęścia będziemy nawet w stanie spotkać przedstawicieli tutejszej fauny.